फेसनको संसारमा सबैभन्दा नयाँ चीज नेल आर्ट हो

35


मेकअप भर्खर नङहरूमा पनि बिस्तार भयो र नेल आर्ट फेसनको संसारमा सबैभन्दा नयाँ चीज हो, र यसलाई आँधीबेहरी झै लिइरहेको छ । नेल आर्ट भन्नाले बजारमा उपलब्ध विभिन्न प्रकारका सामग्रीहरू प्रयोग गरी व्यक्तिको नङ सजाउने कलालाई बुझाउँछ । आज, प्रविधिले आफ्नो नङमा आफ्नो मनपर्ने डिजाइनहरू देखाउन सम्भव बनाएको छ । नङहरू अब केवल केराटिनको तह मात्र होइन, आफ्नो रचनात्मकता व्यक्त गर्ने अन्तिम माध्यममा विकसित भएका छन् । यस लेखले नेल आर्टको विकासको प्रक्रियादेखि लिएर आज प्रचलनमा रहेका विभिन्न प्रकारहरूको बारेमा सबै अध्ययन गराउनेछ ।

पहिले, एक मेनिक्योर वा पेडीक्योर, नेल पोलिसको कोट सबै आफ्नो नङमा गर्न सक्ने थियो । तर, अहिले त्यस्तो अवस्था छैन् । आजको समयमा, नङमा बनाउन सक्ने कला केवल कल्पनामा मात्र सीमित छ ।

अर्को शब्दमा भन्नुपर्दा, नङहरू एउटा विशाल क्यानभास बनेका छन्, जसमा उपलब्ध विकल्पहरूको विस्तृत दायराभन्दा बाहिर जुनसुकै तरिकाले अपील गर्ने व्यक्तिले आफ्नो रचनात्मकता व्यक्त गर्न सक्छ । मानिसहरु अब आफ्नो नङ सिजनको रंग वा आफ्नो पोशाकको रंग संग मिलाउन कोशिस गर्दै छन् । नेल आर्ट आज जताततै छ, र सबै प्रकारका ठाउँहरू स्कूल र कलेजहरू, अफिसहरू, विवाहहरू, पार्टीहरू, वा साथीहरूसँग घुम्नका लागि मात्र भनेपनि गर्नै पर्छ ।

आधुनिक नेल आर्टको उत्पत्ति जापानमा भएको मानिन्छ। एरिको कुरोसाकी, जुनको ओगाभा र मिचिको मात्शुशिता जस्ता विश्वभर चिनिने नङ कलाकारहरू जापानी हुन् । पुरातन भारतमा, मेहन्दीको साथ डिजाइनको रूपमा नङ कला धेरै लोकप्रिय थियो । केही भारतीय जनजातिहरू तिनीहरूको अद्वितीय नङ सजावटको लागि पनि धेरै प्रसिद्ध थिए ।

नेल आर्ट विगत एक दशकमा विश्वभर धेरै लोकप्रिय भएको छ । हातको औंलामा होस् वा खुट्टामा, नेल आर्ट फेसन स्टेटमेन्टको रूपमा देखा परेको छ । साधारण नेल आर्ट कसैले पनि घरमा बनाउन सकिन्छ । अहिले धेरै नेल आर्ट स्टुडियोहरू छन् जुन संसारभरि पर्याप्त मात्रमा छन्, जसलाई कसैले पनि व्यक्तिगत र व्यावसायिक डिजाइनहरूको लागि अध्ययन गर्न सक्छ ।

नेल आर्टको प्राथमिकता र घटनाहरू विश्वभर नै फड्को मार्दै गएको छ, यसको सीमा पनि बढेको छ । कलात्मक अभिव्यक्तिको रूपमा नेल आर्टको बढ्दो लोकप्रियताको बावजुद, यो अझै पनि महिलाहरूको विशेषाधिकार रहेको छ । यो पुरुषहरूमाझ लोकप्रिय हुन सकेको छैन् । नेल आर्ट किशोरी र कलेज जानेहरूमा मात्र सीमित रहेन, मध्यम उमेरका महिलाहरूले पनि यसलाई अधिकरूपमा मन पराइरहेका छन् ।

श्रमजीवी महिलाहरू सोबर रङ र डिजाइनमा नेल आर्ट मन पराउँछन् ।
नेल आर्ट गर्नु अघि, यो प्रक्रिया पूर्ण रूपमा स्वच्छ र सुरक्षित छ भनी सुनिश्चित गर्न प्रतिष्ठित नेल आर्ट स्टुडियो र नेल आर्टिस्ट छनौट गर्न आवश्यक छ । स्टुडियो रहेको क्षेत्रमा तोकिएको स्वास्थ्य र सुरक्षा मापदण्डअनुसार प्रयोग भएका सबै रंग, अलंकार र गहनाहरू पूरा भए नभएको पनि जाँच्न आवश्यक छ । यदि यी केही सरल सावधानीहरू धार्मिक रूपमा पछ्याइएको छ भने, तपाईंले आफ्नो नङहरू सबै आकर्षक र फेशनेबल देखिन नसकिनेमा कुनै कारण छैन ।

त्यसोभए, तपाइँ केको लागि प्रतीक्षा गर्दै हुनुहुन्छ र केही फ्याब नेल आर्ट बनाउनुहोस्, र तपाईंको नङले तपाईंको सुन्दरताको लागि सबै कुरा गर्न दिनुहोस् ।